Site Loader

Chcąc kupić kłódkę wielu z nas ma problem z wyborem tej odpowiedniej. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ mnogość produktów, jakie oferuje rynek, może przysporzyć zawrotu głowy. Kłódki różnią się nie tylko budową, ale również systemem, dzięki któremu można je zamknąć. Aby ułatwić Wam sprawę, dzisiejszy artykuł poświęcamy zasadom, jakie należy zastosować podczas wyboru kłódek. Opiszemy również pokrótce jeden z systemów, który naszym zdaniem, jest obecnie godny uwagi. Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą Wam dokonać odpowiednich wyborów.

Jak dobierać kłódkę?

Nie ulega wątpliwości, że kłódka jest jednym z powszechniej stosowanych zabezpieczeń, które ma chronić nie tylko wszelkiego rodzaju pomieszczenia, ale także przedmioty, takie jak rowery czy łodzie. Warto zatem przed zakupem zastanowić się, który produkt będzie najlepiej chronił nasze mienie.

Jest wiele kategorii, na które można podzielić kłódki. Najczęściej stosowanymi są jednak ich budowa oraz rodzaj mechanizmu, który służy do zamykania. Tym ostatnim w tej chwili się zajmiemy. Na rynku istnieją kłódki, które mają:

  • mechanizm zapadkowy – najniższy stopień zabezpieczenia;
  • mechanizm bębenkowy – stopień zabezpieczenia uzależniony jest od klasy zamontowanego w kłódce bębenka.
  • mechanizm specjalny, w skład którego z pewnością będą wchodziły kłódki master key.

Na czym polega ten ostatni? Otóż za pomocą jednego klucza użytkownik może otworzyć dowolną ilość (określoną przez zamawiającego) zabezpieczeń. System ten sprawdza się w przedsiębiorstwach, w których mnogość rozmaitych kluczy jest niewskazana.

 

Paulinka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *