Site Loader

Praca w biurze wymaga od każdej zatrudnionej osoby nie tylko skrupulatności, ale również skupienia. Jak jednak je osiągnąć, kiedy biurko, przy którym spędzamy większą część czasu nie jest przystosowane do naszych potrzeb? Temat ten jest od lat poruszany zarówno przez pracowników, jak i pracodawców, dlatego my również postanowiliśmy przyjrzeć mu się bliżej.

Jakie biurko do pracy wybrać?

Jeżeli rozpoczynasz pracę i biuro jest urządzone, zapewne nie zawsze masz możliwość powiedzieć nowemu szefowi, że mebel jest dla Ciebie nieodpowiedni. To duży błąd, ponieważ posiadając odpowiednie warunki do pracy, jesteś o wiele bardziej efektywny. Nie bój się zatem porozmawiać z szefem i poprosić, aby wstawił do Twojego pokoju biurko o regulowanej wysokości (konkretne modele znajdziesz tu: https://www.mebleteo.pl/pl/c/Meble-metalowe/81). Takie rozwiązanie sprawi, że zarówno Ty, jak i inni współpracownicy, którzy będą Cię zastępować, kiedy nie będzie Cię w pracy, będą mogli dostosować mebel do swoich oczekiwań. Pamiętaj także o tym, aby także krzesło było dostosowane do Twojego wzrostu i gabarytów. Najlepiej, jeśli będzie spełniało wszelkie wymogi ergonomiczne, o których wciąż mówi się za mało.

Skoro masz już odpowiednie meble, zadbaj o ich idealne ustawienie. Wbrew pozorom, umiejscowienie biurka jest niezwykle istotne. Pamiętaj zatem, aby umiejscowić je prostopadle do okna, ale nie bezpośrednio przy nim. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że słońce wpadające przez szyby nie będzie Ci przeszkadzało podczas pracy. Jeśli nie ma innej możliwości i Twoje miejsce do pracy musi stać tuż obok okna, poproś o zamontowanie rolet lub żaluzji, które będziesz mógł opuścić w czasie wykonywania zadań.

 

Paulinka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *